Chytře na rizika  
Solvency II: Executive Summary

Solvency II: Executive Summary   

Seminář Solvency II: Executive Summary je pořádán jako otevřený seminář, kterého se mohou zúčastnit pracovníci z různých institucí, i jako in-house seminář, tj. seminář pořádaný pro zaměstnance klienta dle jeho požadavků.

Cíle semináře

Seminář poskytuje ucelený pohled na problematiku Solvency II (resp. Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/138/ES). V první části semináře účastníci získají základní přehled o zásadních změnách v systému řízení rizik, posuzování solventnosti a v metodách ocenění technických rezerv. Druhá část semináře je zaměřena na praktické aspekty řízení implementace Solvency II, tj. zejména vedení projektu zavádění Solvency II tak, aby požadavky regulace byly implementovány s minimálními náklady při současné maximalizaci pozitivních efektů pro pojišťovnu.

Pro koho je určen

Seminář je určen zejména členům představenstva pojišťoven, senior manažerům a manažerům zodpovědným za implementaci Solvency II.
 

 

Obsah semináře

  1. Úvod do Solvency II
  2. Solventnostní kapitálový požadavek (SCR)
  3. Minimální kapitálový požadavek (MCR)
  4. Další vybrané požadavky Solvency II
  5. Co přináší Solvency II?
  6. Proces implementace Solvency II
  7. Zavedení interního modelu

 

Aktuálně není vypsán termín otevřeného semináře, ale v případě zájmu můžeme pro Vás seminář uspořádat formou in-house semináře. Neváhejte nás proto kontaktovat.

 

Poradenství

Společnost Advanced Risk Management, s.r.o. nabízí mimo odborných seminářů také poradenství v oblasti implementace Solvency II.